Головна » 2018 » Квітень » 25 » ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ
12:31
ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ

Щороку у Всесвітній День охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів сталого розвитку та суспільної думки щодо майбутнього країни.

Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання – спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці.

За даними МОП, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15-24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.

Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

Особливу роль в цьому процесі відведено школам і закладам вищої освіти – саме тут з дітьми і молоддю мають проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників.

Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді мають, забезпечуючи захист від небезпек та збереження здоров’я майбутнього робочого потенціалу країни.

Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

Отже, потрібно діяти на випередження – за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу, щодо підвищення правової обізнаності.

До Дня охорони праці у Костопільській загальноосвітній школі  буде проходити ряд заходів, а саме:

 

Заходи

Дата

Відповідальні

Інструктивно-методичну нарада  «Нешкідливі та безпечні умови праці – запорука здоров’я працюючих»

26.04.2018

Кукчик А.О., відповідальний з ОП

Перегляд відеоролика  для педагогічного колективу «Оптимізм»

26.04.2018

Миронець О.В., практичний психолог

Виставка  нормативно-правових актів з питань охорони праці

Протягом тижня

Кукчик А.О., відповідальний з ОП

Конференція для учнів 11 класу «Чергування праці та відпочинку під час підготовки до ЗНО»

27.04.2018

Прокопчук Г.П., вчитель основ здоров´я

 Круглий стіл для учнів 7-9 класів на тему «Репродуктивне здоров'я підлітка»

27.04.2018

Пастушок І.В., соціальний педагог

Конкурс малюнка «Охорона праці очима дітей»

Протягом тижня

Шульган М.В., вчитель образотворчого мистецтва,

Рейд-перевірка виконання учнями в майстернях, спортивній залі вимог безпеки життєдіяльності.

27.04.2017

Кучик А.О.,

Саврук О.В., голова ПК

вчителі-предметники

Аналіз виконання додатку до коллективного договору, «Про охорону праці» (засідання профспілкового комітету)

27.04.2018

Саврук О.В., голова ПК

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 85 | Додав: tanyalevchik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0