Головна » 2018 » Січень » 21 » Ми - пам’ятаємо!
00:05
Ми - пам’ятаємо!

Січень в українському календарі рясніє пам’ятними датами.

20 січня відзначається Всеукраїнський день пам’яті героїв-«кіборгів», які в січні 2015-го, в найзапекліших боях воювали за Донецький аеропорт. У цей день три роки тому впали стіни Донецького аеропорту. Кіборги героїчно захищали стратегічний об’єкт 242 дні. За цей час 200 українських бійців загинули, ще півтисячі отримали поранення. Про незламних кіборгів знято художній фільм, який вийшов у 2017 році. Після кровопролитних боїв аеропорт став символом героїзму для всіх українців. Мабуть секрет незламності української нації полягає у тому, щоб вірою і правдою доводити своє генетичне право жити на Богом дарованій землі під назвою Україна. 

22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, щорічно відзначається День Соборності України. 

У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі. 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель, в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу. У тексті Акту Соборності утверджувалось: «Однині на всіх землях України, розділених віками – Галичині, Буковині, Закарпатській Русі і Наддніпрянській Україні – буде одна, велика Україна. Мрії, для яких найкращі сини України жили і вмирали, стали дійсністю. Однині повіки буде одна, самостійна Українська Народна Республіка».

Перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час - автономній республіці Чехо-Словаччини. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація місцевого населення, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.

Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. 

Саме з нагоди цих пам"ятних днів січня 20.01.2017 року педагоги Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Оксана Курганович, Людмила Назарець, Наталія Романчук та Марія Стельмащук зі своїми дітьми та родиною підготували та через волонтерів ГО "Воля" передали на Схід солодкі гостинці, ангели-обереги та дитячі листи, які воїнам АТО адресували лідери учнівського парламенту нашої школи. 

Разом ми - велика сила, нерозлийвода!!! Наша віра у довгоочікуваний мир - глибока і непохитна!

Переглядів: 162 | Додав: utchitel4 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar