Головна » 2018 » Травень » 7 » Кольоровий тиждень
07:28
Кольоровий тиждень

Акція-флешмоб «Магія кольору»

Ми рідко замислюємося над тим, яке значення в нашому житті має колір. Звичка бачити небо - синім, траву - зеленою, а кров - червоною така сильна, що інших сполучень ми не можемо собі уявити. Кольори – це невід’ємна частина нашого життя. Життя повне тоді, коли воно наповнене фарбами, кольорами та відтінками. Починаючи з найдавніших часів колір був сильною, але все ж невловимою силою, що визначає поведінку людини. Проведено велику кількість дослідів, написано багато статей і все-таки, до цих пір, колір - це явище загадкове. На даний момент добре відомо, що оточуючі нас кольори є одними з найважливіших факторів становлення емоційного настрою суспільства.

У Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 в рамках тижня з психології з 23 по 27 квітня 2018 року, який мав назву «Колір моєї душі», шкільною психологічною службою було проведено акцію-флешмоб «Магія кольору». Метою проведення флешмобу було підвищення емоційного стану учасників навчального процесу, розщирення індивідуальної емоційної сфери; розслаблення, зняття стресів, підняття насторою та тонусу.

Кожному дню тижня відповідав певний колір: понеділок – червоний колір; вівторок – оранжевий; середа – жовтий; четвер – зелений; п’ятниця – синій. Участь у флешмобі «Магія кольору» брали із задоволенням як учні школи так і педагоги.

Червоний колір Лідерство; Завзятість; Боротьба за свої права; Творення; Динамічність; Наполегливість.

Червоний колір уособлює могутність, прорив, волю до перемоги, він завжди домагається того, чого хоче. Він завжди в русі, завжди джерело енергії. Червоний колір любить бути першим, але не завжди може ним бути - це залежить від руйнівних якостей. Девіз цього кольору - "нехай виживе найсильніший". Червоний колір змушує насторожитися під час небезпеки, символізує пристрасть, пристрасно любить, пристрасно ненавидить і пристрасно вірить. Таким чином, йому властива максимальність в почуттях.Червоний колір завжди практичний і не любить ходити колами (ніколи не вмовляє - приходить і бере); горить бажанням кудись потрапити. Він схильний до імпульсивних вчинків, без попереднього обдумування - так званий "слон в посудній лавці". Цей колір змушує бути активним у всьому, надихає і дає сили для продовження розпочатого; уособлює перемогу, здатність вірно нанести удар.
Червоний шукає справедливості, але задовольняється тільки її видимістю. У зв’язку з високою активністю - хороший реформатор. Таку людину треба постійного переконувати, що він перший, якщо ні, то він все зруйнує, затягне війну, не думаючи про жертви (він егоїст). У позитивному аспекті така людина - солдат, що віддає життя за мету; в негативному - тиран і вбивця. Цей колір завжди привертає увагу, він демонстративний.
У міфології червоний колір використовується дуже багато: Бог війни в червоному (аспект жорстокості); в Африці - означав "я тебе люблю безмірно", в червоне одягали в Африці царів і вождів (тільки вони могли винести смертний вирок), червоний колір пов’язували зі спекотною порою року і втратою самовладання. У хрестоносців в геральдиці висловлював любов до Бога, ближніх, але також лють і жорстокість. У християнстві червоний - символ пишноти, пролитої крові. У стародавніх племенах тіло померлого фарбували у червоний колір - активність і після смерті.
Червоний колір сприяє роботі залоз внутрішньої секреції, виробленню адреналіну, пов’язаний з органами розмноження, впливає на температуру тіла (підвищує). Робить м’язи еластичними, а суглоби рухливими.

 

Оранжевий колір Сила; Невичерпна енергія; Волелюбність; Хвилювання; Терпимість.
Цей колір відповідає за задоволення різних здібностей, постійно тримає в тонусі; має всі можливості червоного, але без агресії. Його сила діє дуже м’яко. Вплив, який чиниться ним, є теплим, радісним і збуджуючим. Вітальна сила червоного дозволяє помаранчевому витісняти всі кольори. Цей колір пов’язаний з прагненням до досягнення самоствердження.
Помаранчевий колір - колір теплоти, блаженства, напруження, але в той же час - м’якого блиску призахідного сонця. Він завжди радує око і сприяє гарному настрою. Практично завжди має благотворний вплив, тому що показує радісні сторони життя (на відміну від синього).
У психодіагностиці за допомогою оранжевого розрізняють червоно-жовтий і жовто-червоний. Позитивне ставлення до червоно-жовтого у гіпертимних людей. Вони блискуче, але нерівномірно обдаровані; дивують навколишніх своєю гнучкістю і багатосторонністю своєї психіки, вони часто обдаровані художньо. Мають доброту, чуйністю; як правило знаходяться в доброму настрої.
Але! При цьому для них характерна поверховість, нестійкість інтересів, постійна потреба в захопленнях. Жовто-червоному кольору віддають перевагу люди з циклоїдним типом акцентуації. Їм властива періодична зміна стану збудження і депресії. У кельтів богиня молодості і кохання - в жовто-червоному одязі (їй належать молодильні яблука).
Войовнича сила Марса і Сатурна, - помаранчевий також символізується і з вулканами - струмуюча енергія. У психотерапії помаранчевий зміцнює волю; активізує роботу залоз внутрішньої секреції. Помаранчевий регулює обмінні процеси, лікує сечостатеву систему, покращує кровообіг і колір шкіри, благотворно діє на травлення, загострює апетит і викликає відчуття ейфорії.
Він надає підтримку в разі тяжкої втрати або горя; вносить втрачену рівновагу. У перший момент при втраті людина відкидає цей колір, тому що не може зрозуміти того, що сталося, вважаючи це несправедливим. Колір слід уводити поступово. Оранжевий дає здатність щось робити і вважається одним з кращих кольорів у психотерапії.


Жовтий колір Спритність; Кмітливість; Оригінальність; Радість життя; Сприйнятливість; Терпимість; Чесність; Впевненість у собі; Справедливість; Свобода; Радість; Веселощі.
Жовтий колір поширюється на всі сторони, уособлює розум, вплив домінанти. Він гнучкіший, скрізь проникає, допомагає подолати труднощі, сприяє концентрації уваги (тому бажано здавати іспити у жовтій кімнаті).
Під впливом жовтого кольору швидко приймаються рішення і миттєво виконуються. Люди, які віддають перевагу цьому кольору, не люблять дурнів, борються з іншими за допомогою слова, люблять щоб ними захоплювалися, не люблять бути загнаними в кут. Їм властиві висока самооцінка, впевненість в собі, діяльність. Жовтий символізує інтуїцію та кмітливість.
У міфології жовтий уособлює собою Сонце, тепло, весну та квіти. У євреїв жовтим кольором таврували, поєднання жовтого і чорного - небезпека (розмальовка тигра, знак радіації), в народі - жовті тюльпани - символи розлуки.
Для лікування - проти меланхолії - цибулини лілії, проти захворювання нирок - безсмертник. Для "підвищення" краси - настій з жовтих квітів (також їм лікують жовтяницю).
В одязі, якщо жовтий переважає, - "більше нема чого одягти", "купив - носи".
Якщо хочеться носити жовтий колір - символізує встановлення внутрішньої гармонії, порятунок від неприємностей, бажання на щось свідомо впливати (не можна вдягати при прийомі на роботу). Основна потреба людей, що віддають перевагу жовтому кольору - розкритися, показати себе; вони шукають вільних відносин, щоб розділити внутрішнє напруження і досягти бажаного. Жовтий колір позбавляє від удаваної сором’язливості і думок типу "я недостатньо хороший"; викликає позитивні асоціації у рекламі.

 

Зелений колір Стабільність; Прогрес; Обов’язковість.
Зелений колір походить від злиття синього і жовтого, при цьому взаємодоповнюються якості того й іншого. Звідси з’являється спокій і нерухомість. У зеленому завжди закладена життєва можливість, він не володіє діючою ззовні енергією, але містить у собі потенційну енергію - не спочиває, а відображає внутрішній напружений стан.
Він виражає відношення людини до самої себе; нічого не вимагає і нікуди не кличе (дивиться повз усіх). У собі приховує всі свої таємниці, надихає стабільність. Символізує процвітання і нові починання.

Люди, які віддають перевагу цьому кольору, як правило, бачать обидві сторони ситуації, уміють зважувати і оцінювати шанси на сприятливий результат; вміють притискувати своїм авторитетом, відрізняються високою працездатністю. Вони пам’ятають тільки те, що потрібно, при цьому вони схильні допомагати іншим людям, навіть на шкоду собі. Вони привітні, але дуже потайливі, у них є свій власний світ, який вони нікому не розкривають.
У негативному аспекті це колір безмовного схвалення і безнадії. Це колір, на який не можна довго дивитися - викликає нудьгу, тому що нічого не дає.
У лікуванні - чинить сприятливу дію на людей, які страждають на клаустрофобію.
Зелений нейтралізує дію інших кольорів; допомагає розсіювати негативні емоції. Приносить спокій і умиротворення, допомагає сконцентруватися і прийняти рішення, допомагає під час шоку і володіє снодійною дією.

Синій колір
Це - концентричний колір, він присвячує все тільки собі.
Позитивні характеристики
Організованість; Непохитність; Ідеалізм; Сила духу.
У цього кольору "немає дна", він ніколи не закінчується, він затягує в себе, п’янить. При цьому сила кольору недооцінюється. Він створює передумову для глибокого роздуму над життям; кличе до знаходження сенсу, істини. Але! - не дає відповіді в розумінні сенсу життя; вганяє в меланхолію, слабкість. Викликає не почуттєві, а духовні враження. Синій колір - це сталість, завзятість, наполегливість, відданість, самовідданість, серйозність, строгість.
Люди, які віддають перевагу цьому кольору, намагаються все привести до ладу, систематизувати. Вони завжди мають власну точку зору; віддані тому, що роблять, їх відданість людям може доходити до рабства.
У міфах - синій колір - це божественний прояв, колір загадковості та цінності.
Синій колір - втрата реальності, марення, фанатизм. У синій колір одягнені маги й чарівники. У середньовіччі, люди, що ходили в блакитному, знали істину. У Стародавньому Єгипті піраміду зсередини фарбували синім кольором. Жук - Скоробей синього кольору. Будда і Крішна - синього кольору. Синій колір у прапорах - свобода, об’єднання, приналежність до великого цілого.
Лікування - сприяє відновленню нервової системи, допомагає при неуважності, при посиленому серцебитті, при розладах кишечнику, нервовому перенапруженні, вгамовує розбурхані пристрасті, гасить емоції, знижує артеріальний тиск.
Люди, які відчувають тривалий стрес, напругу, відкидають синій колір. Його також, як правило, відкидають і курці. Вибирають синій колір ті, хто втомився від напруги, хто хоче гармонії з оточуючими, зі своєю нервовою системою.

Переглядів: 81 | Додав: utchitel4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar