Від

Практичні поради

Мої елементарні правила безпеки...

1. Мою адресу, номер телефону та імена батьків я знаю напам’ять.

2. Я знаю номери телефонів спеціальних служб: 101 – пожежна допомога, 102 – поліція, 103 – швидка допомога.

3. Я завжди спілкуюсь зі своїми родичами.

4. Коли мені необхідно відлучитися, я повідомляю, куди йду і коли збираюсь повернутися. У випадку запізнення додому, я зателефоную батькам.

5. Якщо мені необхідно кудись піти, я піду не один/одна, а з товаришем/кою. В такому випадку ми зможемо допомогти один/одна одному/одній не потрапити в біду.

6. Я нікуди не йду з незнайомими людьми, не пристаю на їхні навіть привабливі пропозиції та нічого в них не беру.

7. Я ніколи не сідаю в автомобіль до незнайомих людей.

8. Я не дозволяю незнайомцям доторкатися до мене. Якщо ж хтось спробує доторкнутися до мене, я голосно і твердо скажу: ”Ні!” й покличу по допомогу.

9. Якщо зі мною трапиться щось недобре, я негайно розкажу тим людям, яким я довіряю, тим, хто піклується про мене і хоче, щоб я був/була в безпеці.

10. Якщо в мене виникнуть питання, я зателефоную на Національну «гарячу лінію» – 08005002250 або звернусь до Інтернет сайту – www.lastrada.kiev.ua.

 

Я завжди буду дотримуватися цих правил. Я хочу бути щасливим/щасливою і здоровим/здоровою! Я на це заслуговую!

 

Пам’ятай! Коли трапляється випадок порушення прав дитини,

важливо пам’ятати, що провини потерпілої дитини в цій ситуації

немає і що вона завжди може звернутись по допомогу в державні

органи або громадські організації.

 

Рекомендації учням для покращення взаємин в учнівському колективі:

 1. Щиро і доброзичливо стався до всіх. Вчись поважати, бачити позитивні сторони людей, будь привітним і щедрим на схвалення.
 2. Виявляй щиру, безкорисливу зацікавленість до однокласників.
 3. Будь відвертим у стосунках. Якщо тобі щось не подобається, знайди в собі сили та сміливість відкрито заявити про це.
 4. Не нав'язуй своєї думки товаришам. Дай їм самим дійти висновку.
 5. Доводячи щось іншим, ясно, точно й аргументовано викладай свої думки. Але якщо ти помилився, відкрито визнай це перед товаришами.
 6. Зміцнюй у товаришів віру в себе. Тоді у них виникне бажання самовдосконалюватися, що піде на користь і їм, і класу.
 7. Не висміюй своїх товаришів.
 8. Завжди виконуй обіцянки.
 9. Не чекай, коли тебе покличуть на допомогу, намагайся прийти сам.
 10. Допомагай і захищай тих, хто слабший за тебе.
 11. Не вважай себе всезнайкою і не вихваляйся оцінками, вміннями перед іншими. Це призведе лише до неприйняття і відчуження.
 12. Перш, ніж когось засуджувати, спробуй виявити причини негативного вчинку, поведінки тощо. Критикувати і засуджувати вміє кожен, а зрозуміти людину і допомогти їй виправити свою помилку — дано небагатьом.
 13. Перед тим як висунути вимоги іншим, висунь їх собі.
 14. Шануй думку товаришів. Якщо виникає суперечка, намагайся уникати категоричності і висловлювань на кшталт: «Це все дурниці!». Так ти викличеш лише роздратування і бажання зробити навпаки.
 15. Роби внесок у спільну справу. Тільки спільними зусиллями можна досягти мети.
 16. Виявляй ініціативу, бери активну участь у колективних справах.

Спробуй завоювати собі авторитет серед однокласників сьогоднішніми справами, а не колишніми заслугами.

 

Від самого народження ти маєш право:

на життя
ніхто не може позбавити тебе життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань;
на охорону здоров’я
ти можеш звернутися за безплатною кваліфікованою правовою медичною допомогою до закладів охорони здоров’я;
на свободу та особисту недоторканість
тебе ніхто не може заарештувати або тримати під вартою інакше як за рішенням суду. Однак, якщо тобі вже виповнилося 14 років і має місце тяжкий злочин, відносно тебе може застосовуватися тримання під вартою як тимчасовий запобіжний захід. Якщо протягом 3 діб з моменту затримання тобі не вручено рішення суду про тримання під вартою, тебе повинні негайно звільнити;
на освіту
ти маєш право безкоштовно отримувати освіту;
на майно
майно, яке тобі придбали батьки для навчання, виховання (одяг, іграшки, книги, музичні інструменти, спортивне обладнання тощо), є твоєю власністю.
на працю
якщо тобі вже виповнилось 14 років, ти за згодою одного з батьків можеш працювати у вільний від навчання час (наприклад на канікулах), але лише після попереднього медичного огляду. Якщо тобі вже виповнилось 15 років та коли ти маєш згоду одного із батьків, тебе також можуть прийняти на роботу. Самостійно ти можеш влаштуватись на роботу, якщо тобі уже виповнилось 16 років.
на відпочинок


Поради для підвищення самооцінки

Як же важко жити із заниженою самооцінкою. Ви постійно перебуваєте в скутому, напруженому стані, не вірите у власні сили і постійно говорите про свої невдачі. Коли ви дивитесь у дзеркало, то неодмінно бачите тільки недоліки вашої зовнішності. Ваша спина згорблена, голова понуро дивиться вниз, на лиці постійно чимось невдоволений або ображений вираз.
Що ж, давайте спробуємо підвищити власну самооцінку. Тим більше що зробити це можна, а головне – потрібно. Звичайно, краще вам звернутися до фахівця-психолога. Але дещо вже зараз ви зможете зробити самі. Головне – повірити, і результат не змусить себе довго чекати.
1) Перестаньте порівнювати себе з іншими людьми, їх досягненнями та перемогами. Просто намагайтеся радіти успіхам інших без злості, образи чи заздрості.
2) Навіть жартома припиніть використовувати негативні висловлювання на свою адресу. Замість того щоб сказати «Який я дурень! Я невдаха! У мене нічого не вийде!», Необхідно говорити тільки позитивні речі про себе і свої здібності – «Я молодець! Я зможу з усім чудово впоратися!»
3) Якщо вас хвалять або роблять вам компліменти, не потрібно їх заперечувати і говорити у відповідь: «Що ви, нічого особливого! Ні, не варто! »Подякуйте щиро за добрі слова – більше нічого не потрібно.
4) Зверніть увагу на коло ваших знайомих. Якщо ви будете перебувати в товаристві людей, налаштованих по відношенню до вас негативно (не дають вам висловитися, або заперечують вашу думку, вважають його непотрібним), тим самим ваша самооцінка буде знижуватися. Намагайтеся якомога більше спілкуватися з людьми, від яких віє позитивом, які впевнені в собі і завжди будуть готові вас підтримати.
5) Складіть список ваших досягнень! Приміром, ви навчилися кататися на роликах, прочитали книгу, яку давно збиралися подужати, отримали права – загалом, все, що вас порадувало! До цього списку складіть список ваших позитивних якостей – ви розумний, добрий, чесний, чуйний! Перечитуйте ці списки частіше і поповнюйте їх новими записами!
Вставайте вранці з посмішкою, радійте кожному дню і пам’ятайте про те, що ви – унікальна особистість!

Щасти вам!