Графік роботи факультативів

Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

на 2017-2018 навчальний рік

 

за/п

Назва

Клас

День

Час проведення

Керівник

факультативу

1

Стилістика української мови

11

Середа

16.05-16.50

Корейко Л.Б., української мови та літератури

2

Прикладні задачі на екстремум

11

Середа

13.20-14.05

Левчик Т.А., вчитель математики

3

Лісознавство з основами лісництва. Дендрологія

11

Четвер

14.10-14.55

Редкодубська С.М., вчитель біології

4

 

Сучасна вишивка

11

Вівторок

 

15.05-15.50

 

Ярмак Г.С., вчитель трудового навчання

5

10

Вівторок

 

16.05-16.50

6

Основи дизайну інтер'єру

10

Четвер

15.05-15.50

7

Українознавство

10

Вівторок

13.20-14.05

Стасюк Н.В., вчитель історії

8

Модуль числа

10

Четвер

15.05-15.50

Саврук О.В., вчитель математики

9

Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу

10

Вівторок

 

Четвер

 

15.05-15.50

 

15.05-15.50

Прокопчук Г.П., вчитель основ здоров´я

10

Всесвітній спадок ЮНЕСКО

10

Середа

14.10-14.55

Кузьмійчук В.В., вчитель географії

 

11

Методи наукових досліджень

10

Понеділок

14.10-14.55

15.05-15.50

 

Редкодубська С.М., вчитель біології

 

Завдання факультативного заняття «Модуль числа» в 11 класі (керівникСаврук Олена Василівна) полягає в тому, що б виявляти і залучати до поглиблених занять улюбленим предметом талановитих учнів, щоб з них готувати майбутніх творчих працівників. Рівень математичних здібностей і математичної підготовки учнів, рівень їх математичної культури, зокрема, володіння правилами логіки виявляються на різних конкурсах та математичних олімпіадах. Результативністю факультативу є участь та перемоги у Всеукраїнській олімпіаді з математики – Слободенюк Марта, 10 клас - 1місце ІІ етап, 3 місце ІІІ етап.

Факультативне навчання з математики «Геометрія як практика, логіка і фантазія» у 7-АБ класах (керівник Кучик Аліна Олегівна) має на меті поглиблювати знання учнів, здобуті при вивченні основного курсу, а також розвивати їх логічне мислення, допитливість і кмітливість, організацію самостійної творчої роботи учнів через систему індивідуальних завдань, спрямованих на розвинення професійних схильностей учнів, їхнього інтересу до застосування математики. Результативність участь та перемоги учнів у Всеукраїнській олімпіаді з математики: Тарковський Андрій, 7-А клас - 1 місце ІІ етап, .

  • учнів старшої школи (9-АБ класи) зміст факультативу «Методи наукових досліджень» (керівник Редкодубська Світлана Мирославівна) спрямований на внутрішньопрофільну спеціалізацію навчання, поглиблення, узагальнення та систематизацію знань з біології. Факультативні заняття не тільки підтримують і зміцнюють інтерес учнів до природи, але й орієнтують їх на професії, пов'язані з її вивченням. Ці два основні завдання не є ізольованими, вони тісно зв'язані між собою. Рівень знань та вміння учнів порівнювати експериментальні дані, наведені в умовах завдань, використовуючи при цьому знання з інших розділів біології, проявляються на Всеукраїнській олімпіаді з біології: 1місце ІІ етап, Назарець Анастасія 9-А клас; 2 місце ІІ етап, Безнюк Діана 11 клас; 1 місце ІІ етап, 3 місце ІІІ етап-Гілевич Анастасія 10 клас та конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України в Рівненській області: 1 місце ІІ етап, Вознюк Іван 11 клас, секція «Селекція і генетика»; 1 місце ІІ етап, Безнюк Діана, 11 клас, секція «Біологія людини».

Факультативний курс «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу» у 10 класі (керівник Прокопчук Галина Петрівна) допомагає забезпечити якісний психологічний супровід навчально-виховного процесу учнів. Програма курсу спрямована на формування здорового способу життя, профілактику хвороб, що передаються статевим шляхом, допомагає визначити індивідуально-психологічні особливості, профілактику ризикованої поведінки та розвинути культуру життєвого самовизначення учня. Результативністю факультативу є участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України в Рівненській області – Денисова Дарина 10 клас, 3 місце І етап, секція «Медицина».

Факультативний курс «Технологія виготовлення народної вишивки» (керівник Ярмак Ганна Степанівна) забезпечує знання учнів про вишивку та техніку вишивання, характерну для свого регіону. Розкриває художню цінність вишивки, як одного з найпоширеніших видів мистецтва. Результативність є участь у міжрайонних та шкільних виставках.

 

Ефективність факультативного заняття значною мірою залежить від ступеня творчого управління вчителем цим процесом; використання проблемного підходу, раціонального поєднання форм і методів навчання; індивідуального підходу, здійснення професійної орієнтації учнів; зв'язку навчання з досягненнями науки та практики, завершеністю та оригінальністю змісту.