11 травня 2019 року в Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 було проведено День цивільного захисту та спеціальне об’єктове тренування з  теми «Виникнення пожежі у Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4».

Основна мета Дня ЦЗ і СОТ: практична перевірка здатності учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя в умовах надзвичайних ситуацій, виховання впевненості учнів у ефективності заходів ЦЗ, формування та розвиток у учнів високих морально-психологічних якостей.

              Головними завданнями Дня ЦЗ: удосконалення педагогічним колективом та учнями теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій, практична перевірка здатності учнів діяти за сигналами оповіщення, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

Були поставлені завдання педагогічному  колективу щодо проведення Дня цивільного захисту, підготовлені плануючі документи, складено графік та план його проведення. До участі в Дні цивільного захисту залучалися всі учасники освітнього процесу.

Протягом дня було проведено спеціальне об’єктове тренування. Відпрацювання дій учасників освітнього процесу  з ввідної «Виникнення пожежі  у Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4»: дії за сигналом «Увага всім!»;  користування засобами індивідуального захисту та вогнегасниками; дії у разі пожежі та можливих аварій на об'єктах, які використовують у ви­робництві сильнодіючі отруйні речовини; виконання нормативів ЦЗ;  організація роботи видачі 3І3; огляди-конкурси стіннівок;  конкурс плакатів «Безпека очами дітей», інтелектуальні вікторини; спортивні змагання, конкурси, ігри; демонстрація слайд-презентацій «Увага! Всім!»; виховні години на теми: «Вогонь – друг і ворог»,  «Стихійні лиха та їх наслідки»,  «Несприятливі природні явища», «Знати, вміти, щоб себе захистити», «Мої дії при пожежі», «Надзвичайні ситуації».

         Основні цілі та завдання, які були поставлені перед керівним складом школи, учасниками освітнього процесу, виконані.

Всі учасники освітнього процесу за сигналами ЦЗ діяли грамотно і чітко. Найкраще діяли учні 10-Б класу під керівництвом Літвіна Володимира Івановича, вчителя математики та учні 7-А класу під керівництвом Рожчук Ірини Михайлівни, вчителя української мови, першими зреагували на сигнал «Увага! Всім»!» та евакувалися. Вищезгадані класи набрали найбільшу кількість балів під час відпрацювання ввідних.

На високому методичному рівні проведені практичні заняття «Надання першої медичної допомоги при переломах» (Ліньова Людмила Анатоліївна, медична сестра, Прокопчук Галина Петрівна, вчитель основ здоров'я) та «Правила роботи з вогнегасником» (Левчик Віта Вікторівна, завідувач господарством).

Протягом дня учнів 7-АБ, 8-АБ класів (класні керівники Деменчук Ольга Ярославівна, Довбак Руслана Олександрівна, Літвін Володимир Іванович, Корейко Людмила Борисівна) відвідали сховище для захисту населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру, яке знаходиться на території ТОВ «Свіспан-Лімитед». Начальник служби з охорони праці Рицький Ігор Федорович Ознайомив учнів з технічним оснащенням сховища та правилами перебування у ньому. Учні також мали можливість побачити роботу пожежної частини ТОВ «Свіспан-Лімитед» в дії. 

Для учнів 10-АБ класів під керівництвом Кузьмійчука Валерія Володимировича, вчителя Захисту Вітчизни та Стельмащук Марії Анатоліївни, класного керівника 10-Б класу проведено екскурсію у Костопільську військову частину А-0532. Де командир роти, старший лейтенант Ващенко Р.Т. та командир 3 роти Добровольський В.І. ознайомили учнів із військовою технікою та метою її призначення. Начальник станції перешкод, прапорщик Бернада О.В. ознайомив старшокласників із правилами надання першої медичної допомоги при різних травмах та ураженнях.

Учні 5-АБ, 6-АБ класів (класні керівники Стасюк Наталія Василівна, Хомич Анатолій Леонідович, Фесюк Тетяна Іванівна, Яскал Зоряна Олександрівна) відвідали 19 Державну пожежно-рятувальну частину Головного управління

Державної служби України  у Рівненській області. Фахівці  ГУ ДСНС району: Данильчук  Олексій  Сергійович, командир відділення, Нестеренко Андрій Сергійович, провідний інспектор Костопільського районного сектору провели огляд-виставку аварійно-рятувальної техніки, показові дії служби порятунку 101, розгортання пожежного рукава, гасіння  осередку загоряння.

Для учнів 9-АБ, 11 класів було проведено інформаційне заняття за участю спеціалістів Костопільського РТЦК та СП: капітана Намісняк Ю.О. та лейтенанта Пруцькова Н.М. Бесіда була спрямована на популяризацію військової служби, виховання допризовної молоді методами національно-патріотичного спрямування.