В Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 з 23.04-27.04.2018 року проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.
Діти прийняли участь у інтерактивних іграх, конкурсах, вікторинах на тему «Твоя безпека залежить від твоєї поведінки».
Протягом тижня було організовано виготовлення та розміщення наглядної агітації для учнів та батьків з заходами безпеки
життєдіяльності у коридорі на І поверсі, виставка методичної та науково-популярної літератури «Безпека понад усе».
Класними керівниками 5-11 класів було проведено аукціон ідей «Що означає безпека», перегляд відеофільмів «Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях». Класні керівники
1-4 класів організували вікторину в малюнках «Обережно! Небезпека!», рольові ігри «Ми-пішоходи», «Небезпечні перехожі», «Вогонь – друг, вогонь-ворог»,
бесіди «Убезпеч своє життя», конкурс стінгазет «Правила безпеки в повсякденному житті».
Вчителем основ здоров´я  Прокопчук Галиною Петрівною Було проведено ряд заходів по формуванню знань учнів про безпеку життєдіяльності: брейн-ринг «Надзвичайні ситуації. Порядок дій у разі їх загрози або виникнення» у 7-9 класах, вікторина «Правила безпечної поведінки в повсякденному житті» у 5-6 класах, вікторина з правил дорожнього руху у 6-АБ
класах, перегляд та обговорення відеоматеріалів, відеофільмів про надзвичайні ситуації та правила поведінки під час їх виникнення у 5-8 класах,  практичне заняття з дівчатами 11 класу в лікувальному закладі міста «Перша допомога при нещасних випадках».
Вчителем Захисту Вітчизни Кузьмійчуком Валерієм Володимировичем було проведено практичне заняття з учнями 10-11 класів: «Надзвичайні ситуації. Порядок дій у разі їх
загрози або виникнення». На високому науковому рівні проведено практичне заняття з учнями 9-11-х класів за участю медичної сестри школи Ліньової Людмили Анатоліївни на тему «Профілактика отруєнь, захворювань органів системи травлення», «Правила надання першої медичної допомоги при переломах».
В рамках тижня практичним психологом Миронець Оксаною Володимирівною було організовано та проведено  дебати зучнями 10 класу: «Твоє життя - твій вибір».
Під час Тижня з основ безпеки життєдіяльності заступником директора з навчально-виховної роботи Кучик Аліною Олегівною проведено з класними керівниками нараду з питань
профілактики дитячого травматизму та дотримання правил поведінки: на транспорті, автошляхах, залізниці; під час збирання грибів і лікарських рослин;
під час грози, сильного вітру, шквалів; при експлуатації побутових газо- та електроприладів; при виникненні пожежі в квартирі, при користуванні предметами
побутової хімії та піротехнічними засобами; при виявленні розливу ртуті.
Проведені  з дітьми бесіди з питань дотримання правил поведінки: при експлуатації  побутових газо- та електроприладів; на транспорті, автошляхах і залізниці; при
зустрічі з свійськими та дикими тваринами; під час подорожі до лісу; при виникненні пожежі у квартирі; під час грози, сильного вітру, шквалів, буревію;
при виявленні розливу ртуті; при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами; при виявленні маловідомих предметів; радіаційна

безпека і захист населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій

.

Інформація про проведення Всесвітнього дня охорони праці у Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4

На виконання річного плану роботи школи на 2017-2018 навчальний рік, наказу Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 від 20 квітня 2018 року №81 «Про організацію та проведення Тижня охорони праці», з метою створення належних і безпечних умов праці і навчання учасників освітнього процесу, усунення або зменшення ризиків для життя та здоров’я, поліпшення організації профілактики нещасних випадків і підвищення культури безпеки праці  з 23 квітня по 27 квітня 2018 року було проведено Тиждень охорони праці.

В ході Тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності були проведені заходи відповідно до розробленого плану а саме: виставка  нормативно-правових актів з питань охорони праці та ознайомлення з ними, інструктивно-методична нарада «Нешкідливі та безпечні умови праці – запорука здоров'я працюючих», рейд-перевірка виконання учнями в майстернях, спортивній залі вимог безпеки життєдіяльності, тренінг для педагогічного колективу «Будь здоровим, учителю», перегляд відеоролика «Оптимізм».

27 квітня 2018 року було відзначено День охорони праці під девізом «Захищене і здорове покоління». Протягом дня  було проведено ряд заходів.

Серед учнів 7-9 класів соціальним педагогом школи Пастушок Іриною Василівною проведено круглий стіл на тему «Репродуктивне здоров'я підлітка», на якому учні поділилися інформацією про залежність дотримання здорового способу і відтворення у майбутньому здорового покоління.

На конференції «Чергування праці та відпочинку під час підготовки до ЗНО» під керівництвом Прокопчук Галини Петрівни, вчителя основ здоров'я, учні 11 класу пригадали про необхідність правильного чергування праці та відпочинку під час підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Учні 4-АБ класів під керівництвом класних керівників Ніконєнко Мар'яни Павлівни та Савченко Лілі Борисівни створили моделі квіточки свого здоров'я,  де на кожній пелюсточці, описали правила здорового способу життя, за допомогою яких зможуть покращити стан свого здоров'я. Учні 5-Б класу створили «Дерево класного здоров'я», де запропонували правила, які допоможуть зберегти і покращити здоров'я класу, класний керівник Яскал Зоряна Олександрівна. Учителем біології Довбак Русланою Олександрівною було проведено бесіду з учнями 5-АБ класів про важливість активного відпочинку для здоров'я.

Класними керівниками 1-11 класів було проведено відкритий урок «28 квітня – Всесвітній день охорони праці». Вчитель образотворчого мистецтва Шульган Марія Володимирівна організувала та провела у 1-4 класах  конкурс малюнку «Охорона праці очима дітей».

Учні 8-АБ класів під керівництвом вчителя основ здоров´я Прокопчук Галини Петрівни до Дня охорони праці підготували мультимедійні презентації «Здоровий спосіб життя».

Під час проведення комплексних заходів особлива увага приділялась створенню здорових та безпечних умов праці на кожному робочому і навчальному місці. Для цього, в межах оперативного контролю, був проведений огляд навчальних приміщень школи, оформлено куточок з охорони праці. Під час інструктивно-методичної наради  «Нешкідливі та безпечні умови праці – запорука здоров’я працюючих» висвітлювалась тема про викоринення причини травматизму та захворювань на роботі, під час навчання і в побуті, як серед працівників так і серед учнів.

Під час проведення Тижня з охорони праці учасники освітнього процесу були  поінформовані про сучасні досягнення у сфері забезпечення охорони праці та безпеки життєдіяльності, розвивалися їхні розуміння щодо необхідності організації безпечних та нешкідливих умов навчання та праці у навчальному закладі, дотримання належної поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій під час навчально-виховного процесу та в побуті.

Комісія, призначена наказом   Костопільської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 від 20 квітня 2018 року № 81 «Про організацію проведення Тижня охорони праці», перевірила документацію всіх навчальних кабінетів, наявність інструкцій з охорони праці, безпеки життєдіяльність, стан охорони праці в кабінетах підвищеної небезпеки (фізики, хімії, інформатики, майстерні по обробці деревини, майстерні по обробці металу), спортивного залу, стан пожежної безпеки та електробезпеки; обстежила шкільне подвір’я з питання організації безпеки життя і здоров’я учасників освітнього процесу. Звернено  увагу  на  матеріально-технічне забезпечення закладу, використання обладнання в технологічних процесах; стан безпеки приміщень і споруд закладу; випадки травматизму, професійних захворювань, причини їх виникнення; умови праці, навчання учасників навчально-виховного процесу, враховано можливі потенційні небезпеки техногенного характеру, надзвичайні ситуації.

Про  виконання плану  основних  заходів

із  цивільного  захисту у 2017 році  та

затвердження  заходів  на  2018 рік

 

На  виконання наказу  управління  освіти  і науки  Рівненської  обласної  державної адміністрації  від 06.01.2017  №3 «Про  підсумки    виконання   заходів  цивільного  захисту  у 2016 році та завдання на 2017 рік»,  наказу  Міністерства   освіти і  науки  України     від 19.07.2016 № 851  «Про  введення в  дію  Табеля    термінових  та  строкових  донесень  Міністерства  освіти і науки  України   з  питань  цивільного  захисту   та  безпеки  життєдіяльності» та з  метою  захисту  учасників   навчально-виховного  процесу  від наслідків  надзвичайних  ситуацій  техногенного, екологічного,  природного  та  військового  характеру впродовж  2017  року  у Костопільській загальноосвітній школі  проводилася  робота  щодо  розвитку  та  вдосконалення   цивільного  захисту   функціональної  підсистеми  «Освіта  і наука  України»   Єдиної  державної  системи  запобігання  і  реагування   на  надзвичайні  ситуації    техногенного   та  природного  характеру  районного  рівня  відповідно до вимог діючого законодавства у галузі цивільного захисту, зокрема: Кодексу цивільного захисту України, наказу Міністерства освіти і науки України від 03.09.2009 № 814 «Про Положення про функціональну підсистему «Освіта і наука України» Єдиної  державної  системи   запобігання і реагування на надзвичайні  ситуації    техногенного та природного характеру» та інших.

 У школі  вживалися заходи, спрямовані на виконання наказу відділу освіти Костопільської  районної  державної  адміністрації від 27.01. 2017  № 40  «Про виконання плану основних заходів із цивільного  захисту у 2016 році та затвердження заходів на 2017 рік».

Головні завдання з цивільного захисту реалізувалися через плани основних дій щодо захисту всіх учасників навчально-виховного процесу від наслідків надзвичайних ситуацій та готовності до дій за призначенням, програми навчальних занять із цивільного захисту працівників, особового складу формувань закладу /Додатки 2-3 наказу Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 від 20.12.2016 №320 «Про виконання основних заходів із цивільного захисту в 2016 році та затвердження заходів на 2017»/.

Відповідно до річного плану роботи Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у закладі проведено у період з 20.04. по 24.04.2017 тиждень безпеки життєдіяльності /наказ Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 від 03.04.2017 №91 «Про організацію та проведення тижня безпеки життєдіяльності», від 28.04.2016 №100 «Про підсумки проведення тижня безпеки життєдіяльності»/, з 13.11. по 17.11.2017 року реалізовано Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності /наказ Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 від 13.11.2017 «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності  в  Костопільській загальноосвітній  школі І-ІІІ ступенів №4»; 20.11.2017 №289 «Про підсумки проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності  в  Костопільській загальноосвітній  школі І-ІІІ ступенів №4 »/.

У Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 систематично проводяться заходи щодо інформування усіх учасників навчально-виховного процесу про правила поведінки в надзвичайних ситуаціях. Зокрема, проведено роз’яснювальну роботу серед учнів та педагогічних працівників щодо запобігання  нещасних  випадків на  водних об’єктах    у  літній період /наказ школи від 03.04.2017 року №89 «Про  запобігання  нещасних  випадків на  водних об’єктах  у  літній період  2017 року»/,  ознайомлено усіх учасників навчально-виховного процесу із Конституційними правами громадян на належні здорові та безпечні умови праці, надання всебічної підтримки потерпілим під час навчально-виховного процесу /накази Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 від 03.04.2017 року №80 «Про організацію та проведення тижня охорони праці»; від 28.04.2017 року №102 «Про підсумки проведення Тижня охорони праці»/, затверджено заходи із поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища /наказ від 18.01.2017 року №21 «Про  затвердження   плану заходів  із поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 на  2017 рік»/.

З метою забезпечення безпеки учасників навчально-виховного процесу в зв’язку із напруженою суспільно-політичною ситуацією в державі, можливою загрозою здійснення у закладах освіти терористичних актів у головному корпусі навчального закладу запроваджено жорстку пропускну систему, посилено контроль за перебуванням на території закладу осіб, непричетних до проведення навчально-виховного процесу та посилено режим безпеки з метою запобігання потраплянню у приміщення вибухонебезпечних та інших предметів, що можуть зашкодити здоров’ю дітей /наказ від 01.09.2017 №1892 «Про організацію чергування педагогічних працівників Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 на 2017-2018 н.р.»/

Систематично ведеться робота по здійсненню протипожежних заходів /наказ від 18.01.2017 року №20 «Про  затвердження  плану  заходів із  пожежної, техногенної  безпеки  та цивільного захисту  в  Костопільській

загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів №4 на  2017 рік». Для ефективної роботи навчального закладу в осінньо-зимовий період розроблено заходи, які затверджені наказом по школі від 25.10.2017 №267 «Про затвердження  плану заходів із пожежної безпеки в осінньо-зимовий  період  2017-2018 років», від 31.10. 2017 року №270       «Про затвердження  плану заходів щодо посилення  протипожежного та  техногенного захисту», від 15.05.2017 року №17 «Про затвердження заходів по підготовці в осінньо-зимовий період 2017-2018 навчального року та під час грози».

         Призначено відповідальних осіб за пожежну безпеку в закладі /наказ Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 від 01.09.2017 №197 «Про призначення відповідальних осіб за пожежну безпеку в Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 /; створено добровільну пожежну дружину /наказ від 01.09.2017 №199 «Про створення добровільної пожежної дружини в Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4/. Наказом від 01.09. 2017 року №202 «Про організацію протипожежного режиму в школі на  2017-2018 навчальному році в Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4» встановити в навчальному закладі протипожежний режим та затверджено Положення про порядок функціонуваннядобровільної пожежної дружини Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4.

Приведено у відповідність до вимог і норм правил безпеки навчання і праці стан підлоги, стін та стелі в класних кімнатах, спортивному залі, майстернях, їдальні;  перевірено надійність закріплення світильники до стелі; оглянуто корпуси й кришки електровимикачів і електророзеток по всіх приміщеннях школи, промарковано за номінальною напругою розетки; здійснено огляд освітлення на заміну непрацюючих ламп; проведено технічний огляд освітлення території школи; здійснено огляд електрогосподарства, призначено відповідальну особу за електрогосподарство /наказ від 01.09.2017 №198 «Про призначення відповідальної особи за електрогосподарство»/;  проведено огляд та перевірка контурів заземлення; здійснено роботи по підготовці тепломережі до роботи в осінньо-зимовий період, пічного опалення;  забезпечено технічну експертиза вогнегасників; проведено вимірювання опору розтікання і заземлення електромережі та устаткування /наказ школи від 08.06.2016 №157 «Про підготовку школи до початку навчального року»/;

Питання організації  роботи  з цивільного  захисту пожежної  та  техноген-ної  безпеки,  профілактики  травматизму,  безпечної  поведінки  учасників  навчально-виховного  процесу під час  та  поза  навчальним  процесом  закладів  освіти  району  розглядались  на  колегії  відділу  освіти,  яка  відбулася   21.12.2016  року.

Водночас, поряд із позитивними результатами роботи в системі цивільного захисту існують й невирішені питання та проблеми:

- незначною мірою поповнюється наочність з цивільного захисту, відсутній кабінет «Захисту Вітчизни»;

- недостатнє оснащення формувань цивільного захисту необхідними приладами, засобами індивідуального захисту, що знижує ефективність їхніх дій під час навчальних тренувань, занять;

- більш ефективно слід впроваджувати навчання учнів з питань цивільного захисту, основ медичних знань з використанням технічних засобів навчання та із залученням відповідних фахівців;

- школа потребує подальшого методичного супроводу та допомоги з питань планування, коригування даних, проведення роботи щодо узагальнення перспективного педагогічного досвіду з цих питань.

План основних заходів із ЦЗ Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 на 2018 рік

 

 

№ за/п

Назва заходу

Термін

виконання

 

Відповідальні

виконавці, учасники

1

Підбиття підсумків виконання заходів ЦЗ за 2017 рік і визначення завдань на 2018 рік (Підсумковий наказ)

Листопад -рудень

Кучик А.О, відповідальна з питань ЦЗ

2

Підготовка інформації про стан виконання плану основних заходів цивільного захисту за 2017 рік.

Грудень

Кучик А.О, відповідальна з питань ЦЗ

3

Здійснення планувальних заходів щодо організації навчання з цивільного захисту з працівниками навчального закладу за програмами загальної та спеціальної підготовок

Грудень

Кучик А.О, відповідальна з питань ЦЗ

4

Проведення навчання з цивільного захисту з працівниками закладу

лютий -березень

Керівники ланок формувань

5

Проведення перевірки знань працівників закладу з цивільного захисту на випадок дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій

Січень

Комісія з перевірки знань з ЦЗ

 

6

Здійснення планувальних заходів щодо організації та проведення Дня ЦЗ

Березень

Кучик А.О, відповідальна з питань ЦЗ

7

Надання методичної допомоги класним керівникам в організації та проведенні Дня цивільного захисту

Березень-квітень

Кучик А.О, відповідальна з питань ЦЗ

8

Огляд будівель та споруд навчального закладу, спортивного обладнання для підготовки до роботи у весняний період

Березень

Левчик В.В., завідувач господарством

9

Здійснення планувальних заходів щодо організації та проведення Тижня безпеки життєдіяльності

Квітень

Кучик А.О, відповідальна з питань ЦЗ

10

Контроль за організацією та проведенням Дня цивільного захисту

26 квітня

Кучик А.О, відповідальна з питань ЦЗ

11

Організація та проведення спеціального об’єктового тренування за сигналами радіаційної та пожежної небезпеки

Квітень

в рамках Дня ЦЗ

Кучик А.О, відповідальна з питань ЦЗ

12

Пі