Психологічний вісник для батьків

Домашні завдання : 9 корисних звичок

Виконання домашніх завдань важлива частина навчання та виховання дитини. Це допомагає їй покращити та закріпити знання, формує наполегливість , дисципліну. У наш час домашні завдання задавати починають ще в дитячому садку. Тому виробити в дитини звичку їх виконувати ніколи не пізно. Пропонуємо кілька ідей ,які допоможуть дитині стати успішною.

1. Допоможіть дитині розпланувати виконання домашніх завдань.

2. Поспостерігайте за дитиною: коли вона знаходиться в сприятливому стані для виконання домашньої роботи. Зясувавши це, збудуйте відповідний режим. Наприклад: після школи - обід і 15-20хв відпочинку (ігор), а потім уроки.

3.Створіть дитині робоче місце головне,щоб там було тихо, не було телевізора та інших відволікаючих моментів.

4. Домашня робота повинна бути веселою,уникайте критики,підтримуйте дитину. Використовуйте у допомозі наочні предмети для демонстрації математичних дій.

5.Обовязково перевіряйте виконану домашню роботу.

6. Звяжіть домашнє завдання і реальне життя. Наприклад: обговоріть за вечерею прочитаний текст.

7. Сплановуйте перерви.

8. Працюйте разом з дитиною. Діти схильні працювати , коли поруч є дорослий, який готовий допомогти, поки дитина робить уроки сядьте поруч – займіться своєю роботою,почитайте журнал, розберіть рахунки.

9. Допоможіть дитині впоратися зі стресом. Якщо ви бачите,що в дитини є ознаки перевтоми чи стресу, або дитина переживає труднощі з навчанням, спробуйте з’ясувати в чому річ ,чи є подібні проблеми в інших учнів, порадьтеся з вчителем.

Успіхів у навчанні!!

 

Батькам - Поради

1. Заохочуйте, хваліть дитину за старанність і зусилля так само, як за досягнення. Давайте зрозуміти, що старання й наполегливість часто важливіші результату.

2. Допомагайте дітям ставити реалістичні цілі.

3. Виправляючи помилки, критикуйте вчинки й дії, а не саму дитину.

4. Давайте дитині відчути справжню відповідальність. Діти в яких є обов'язки по дому, вважають себе значущими в родині.

5. Показуйте й говоріть дітям, що ви їх любите. Поцілунки, обійми, слова "Я тебе люблю", сприяють тому, що дитина бачить себе в позитивному світлі, приймає себе. Діти ніколи не бувають надто дорослими, щоб їм не повторювати, що вони наймиліші й найдорожчі.

7 правил здорового способу життя

Здоровий спосіб життя: правило № 1Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, коли, чіпсів та іншої гидоти. Як говорив сам товариш Гіппократ, їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею.Здоровий спосіб життя: правило № 2Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу.Здоровий спосіб життя: правило № 3

Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія.

Здоровий спосіб життя: правило № 4

Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня. Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягати і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися.

Здоровий спосіб життя: правило № 5

Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахах. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися!Здоровий спосіб життя: правило № 6

Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися.

Здоровий спосіб життя: правило № 7

Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги.